top of page

כיפור של דתלשים: המלצות חברי הצוות

כיפור בפתח, ולכל אחד מאיתנו הדתלשים יש את הדרך שלו או שלה להתמודד עם היום הזה. יש מי שבוחרים ללכת לבית כנסת ולצום, ויש מי שעסוקים באכילת יתר מול הנטפליקס. אצלנו במועדון מקבלים את כל סוגי הדתלשים, ואפילו דתיי רצף מוזמנים, אבל הרשימה הזו נועדה עבור מי שנמצאים בצד השני של הסקאלה. אז כדי להעביר את הזמן בחג (אם אתם לא בוחרים להעביר אותו בצום והימנעות משימוש בחשמל)- הכנו לכם רשימה של המלצות קריאה וצפיה מחברי הצוות שלנו! יאללה, שיעבור בטוב.


ההמלצה של רחלי, מנחת חבריא ד' תל אביב:

10 אחוז סדרה

10 אחוז- Call My Agent בנטפליקס | 4 עונות

סדרה קלילה שתעביר לכם את הזמן בכיפור. קלאסי לבינג'.

 

ההמלצה של תומר, מנחה סדנאות ומנהל פדגוגי של המיזם:

"להיות לא-דתי אפשר מתוך בורות, ומתוך עצלות ומתוך סתמיות: אבל להיות חילוני הרי זה מתוך בחירה להיות חילוני. להבדיל מאותם לא-דתיים שהם לא-דתיים לא מרוב הכרעות אלא מאותה נוחות מעשית: פחות מוטרדים בהגבלות ובחובות, פחות מוטרדים בצווי מותר אסור, פחות בפולחנים ובטקסים של-חובה, ואין עליהם לפרפר הרבה כדי להיות לא דתיים - עליהם רק להיות כמו כולם - הולכים אל הקל יותר, פטורי עול יותר, וגם מנוערים מצורך לתת דין-וחשבון.

לא די להיות לא-דתי כדי להיות חילוני. ההבדל אינו רק כהבדל שבין שלילה וחיוב, ולא רק כהבדל שבין סביל ופעיל - אלא כהבדל שבין מציאה לאיבוד. רבים מן הלא-דתיים מוסיפים להיות לא-דתיים עד לרגע שנתקלים במעצור בחייהם, כשנחבט עליהם פתע משהו מעבר לשיגרתי, או מאורע חוסם-דרך - וכמועדים שולחים הם אז יד להיתפש בדבר ולהיאחז במשהו יציב, בטוח יותר, אבהי. ברגעי תדהמה כאלה הלא-דתיות שלהם כאילו מצטמקת - נראית יום-יומית מדי, שטוחה מדי, ובעיקר ריקה מכדי עמוד ברגע הקשה. רגע זה יאה לו קצת יותר טקסיות, וחגיגיות, ואולי אף כמין "מבט אל מעבר מזה".


המאמר "העוז להיות חילוני" מאת ס.יזהר

 

ההמלצה של מור, מנחת חבריא ד' ירושלים:


לורי גוטליב היא פסיכולוגית. יש לה קליניקה בלוס אנג'לס. יום אחד פוקד אותה משבר אישי ועולמה נחרב. כדי לטפל בעצמה היא נוחתת בחדרו של וֶנדֶל, פסיכולוג מוזר ומנוסה, שעם הקרחת שלו, בסוודר ומכנסי חאקי, נראה כאילו יצא מסוכנות לליהוק מטפלים.

זהו, שלא.

בזמן שגוטליב חוקרת את חייהם הפרטיים של המטופלים שלה – מפיק הוליוודי שקוע בעצמו, כלה צעירה שסובלת ממחלה סופנית, פנסיונרית שמאיימת לשים קץ לחייה, צעירה שמתחברת עם הגברים הלא נכונים – היא מגלה שהשאלות שהם מתמודדים איתן דומות להפליא לשאלות שגם היא מתמודדת איתן בעזרתו של ונדל.

בשילוב נפלא של חוכמה והומור, גוטליב מזמינה אותנו להיכנס לעולמם של המטפל והמטופל גם יחד. היא בוחנת את האמיתות והבדיות שאנו מספרים לעצמנו ולאחרים, בעודנו מהלכים על חבל דק בין אהבה ותשוקה, משמעות ומוות, אשמה וגאולה, אימה ואומץ, תקווה ושינוי.


הספר "אולי כדאי לך לדבר עם מישהו" - זמין לקריאה אונליין באתר "עברית" ב-29 ש"ח.


 

ההמלצה של מורן, מנחת סדנאות ומקימת המיזם:חילוניות ב"כאן" | סדרה דוקומנטרית בת 5 פרקים

לא קלילה ולא קלה, אבל בהחלט מחכימה ומלאה בתובנות - שווה בעיניי לצלוח את כל חמשת הפרקים, במיוחד בעת הזו. וכן, דווקא בכיפור. נדע מאין באנו, ואולי נמשיך להגג בשאלה לאן אנחנו הולכים. דתלשים, בכל זאת.


כיפור קל לכולנו.

130 צפיות0 תגובות

コメント


bottom of page